erfenis

Belastingdienst betaalt mee

Geplaatst op:
04-01-2010

Eénmalige schenking en uw inkomstenbelasting

Bij een éénmalige schenking gelden de volgende regels. U neemt alle schenkingen aan erkende goede doelen tezamen. Wanneer het totaal van deze schenkingen meer bedraagt dan de drempel van 1% van uw verzamelinkomen vóór aftrek van de persoongebonden aftrekposten, met een minimum van 60 euro dan kunt u alles wat deze grens te boven gaat als aftrekpost opvoeren. Er is echter een maximumgrens van 10% van uw verzamelinkomen vóór toepassing van de persoonsgebonden aftrek.

Erfenissen

Geplaatst op:
04-01-2010

In een testament kunt u bepalen wie in aanmerking komt voor uw nalatenschap. Met de notaris kunt u regelingen treffen voor uw nabestaanden. Maar u kunt ook anderen in uw testament opnemen. Bijvoorbeeld een maatschappelijke organisatie zoals de Fietsersbond. Daarmee levert u een wezenlijke bijdrage aan een leefbare en duurzame wereld.

Een legaat of erfstelling?
U kunt goede doelen op verschillende manieren opnemen in uw testament, namelijk met een legaat of met een erfstelling.

Legaat

Giften en legaten

Geplaatst op:
04-01-2010

Fietsen is de meest duurzame en groene vorm van mobiliteit. Fietsers maken geen lawaai, brengen geen uitlaatgassen voort en nemen weinig ruimte in beslag. Door het fietsen te promoten draagt de Fietsersbond bij aan een leefbare en duurzame wereld. Deze duurzame wereld heeft ook uw steun nodig.