Direct naar inhoud

Extra stickers voor hulpfietsen

Gepubliceerd op:

Goed nieuws voor iedereen die fietst met een hulpmiddel. Na het succes van de eerste stickers voor handbikes en driewielfietsen, zijn er nu ook nieuwe varianten beschikbaar voor andere hulpfietsen. Daarmee wordt het voor nóg meer fietsers makkelijker om duidelijk te maken dat hun fiets geen gewone fiets is, maar een onmisbaar hulpmiddel.

Vorig jaar ontwikkelde de Fietsersbond samen met vrijwilligers van de community Iedereen Mobiel stickers om zichtbaar te maken dat een aangepaste fiets een hulpmiddel is. De eerste stickervellen waren gericht op handbikers en driewielfietsers en werden enthousiast ontvangen. “Ze zijn mooi, de afbeeldingen zijn duidelijk en ik vind dit ook als actief, niet stigmatiserend overkomen,” aldus een gebruiker.

Nieuwe verzoeken vanuit fietsers

Na de lancering volgden al snel veel reacties en nieuwe aanvragen. Fietsers gaven aan dat er ook behoefte is aan stickers voor andere soorten hulpfietsen, zoals loopfietsen, duofietsen en reguliere fietsen die als hulpmiddel worden gebruikt.

“Ik heb een zwaar longemfyseem, maar fietsen op mijn elektrische vouwfiets kan ik wel. Zo kan ik naar de winkels toe en vlakbij parkeren. Kan er ook een sticker voor mijn fiets (en voor alle mensen, die niet zichtbaar een aangepaste fiets nodig hebben) ontwikkeld worden?” En: “Onze zoon van 5 heeft een loopfiets voor zijn beperking, maar dat lijkt een normale loopfiets. Het zou fijn zijn om het voor anderen net wat duidelijker te maken dat het een medisch hulpmiddel is, zonder dat er direct een rolstoel op hoeft te staan.”

Nieuwe stickers nu beschikbaar

Op basis van deze verzoeken zijn er nu meer algemene stickers voor hulpfietsen beschikbaar. Daarmee wil de Fietsersbond bijdragen aan meer begrip en herkenning, zodat fietsers met een hulpmiddel hun fiets makkelijker en met een gerust hart kunnen gebruiken en parkeren.

Wil je zelf ook gebruik maken van de stickers?

Deel deze pagina

Een lijst met artikelen

  • Getest door Iedereen Mobiel: telefoonhouders

    Astrid, Marijke en Peter van de community Iedereen Mobiel testen verschillende modellen telefoonhouder op verschillende fietsen. 

    Gepubliceerd op:
  • Arnhemse fietstocht opent ogen

    Handbikers en driewielfietsers worden nog te vaak over het hoofd gezien. Daarom organiseerden Fietsersbond Arnhem en belangenorganisatie APCG een fietstocht waarin zij konden laten zien waar zij onderweg mee te maken krijgen.

    Gepubliceerd op:
  • Update: fietscaravan

    Astrid Oomens blijft sleutelen aan haar fietscaravan. Als er lichtere platen op zitten en een nieuwe motor moet Portugal te doen zijn.

    Gepubliceerd op: