Niet in de file of in een volle trein, maar lekker in beweging op de fiets. Zo maak je onderweg naar je werk én weer naar huis je hoofd leeg. Maar dat moet wel goed geregeld zijn. Met goede fietsenstallingen, fijne voorzieningen op het werk en een goede kilometervergoeding. Daarom roept de Fietsersbond werkgevers en politici op: maak fietsen naar het werk aantrekkelijker.
Bijna 60 procent van de Nederlanders woont binnen 15 kilometer van het werk. Toch gaat maar ongeveer een kwart met de fiets. “Meer fietsende werknemers betekent minder parkeerdruk, minder files en gezondere medewerkers. Maar dan moet je het mensen wel makkelijk maken”, zegt Esther van Garderen van de Fietsersbond. “Een veilige fietsenstalling, een goede vergoeding en duidelijke fiscale regels maken echt verschil. Wat de Fietsersbond betreft mag het elke dag Fiets naar je Werkdag zijn.”
Fietsen naar het werk wordt aantrekkelijker als de voorzieningen goed zijn. Denk aan oplaadpunten voor e-bikes, kluisjes en douches. Ook financiële prikkels zijn van belang, zoals een goede reiskostenvergoeding. Het onbelaste reiskostenvergoedingstarief van € 0,23 per kilometer geldt ook voor fietsers. Van Garderen: “Sommige bedrijven kiezen er zelfs voor om een hogere kilometervergoeding uit te keren voor werknemers die de fiets pakken.”
Werknemers met een leasefiets van de zaak verliezen voor hun woon-werkritten de belastingvrije kilometervergoeding van € 0,23 per kilometer. De Fietsersbond pleit ervoor die vergoeding ook mogelijk te maken voor medewerkers met een leasefiets.
Meer over fietsen naar het werk vind je op werkeninbeweging.nl.
Fietsforenzen laten zien dat er veel kan
Fietsen naar het werk ziet er voor iedereen anders uit. Dat laten de verhalen zien van de fietsforenzen die wij spraken. Petra gebruikt haar vouwfiets dagelijks in combinatie met de trein en noemt die “mijn auto”. Karin fietst twee keer per week van Tilburg naar Eindhoven op de speedpedelec: “Vijf jaar geleden heeft dat ding mijn leven verrijkt.” En Koen begon met twijfels aan 22 kilometer naar zijn werk, maar fietst inmiddels vier keer per week. Dat lukte mede doordat hij op zijn werk kon douchen.
Lees de verhalen van fietsforenzen
-
Karin: ‘De speedpedelec heeft mijn leven verrijkt’ Karin: ‘De speedpedelec heeft mijn leven verrijkt’
Een speed pedelec verrijkte vijf jaar geleden het leven van Karin Vennix (48), die twee keer per week van Tilburg naar Eindhoven moet voor werk.
Gepubliceerd op: -
Marijn: ‘Elk seizoen maakt mijn rit weer ánders mooi’ Marijn: ‘Elk seizoen maakt mijn rit weer ánders mooi’
Fietsforens Marijn Krijger (46) fietst twee keer per week van Hilversum naar Utrecht. Zelf doet hij er alles aan om de rit zo leuk en veilig mogelijk te maken.
Gepubliceerd op: -
Koen: ‘Ik ben niet zo goed op twee wielen’ Koen: ‘Ik ben niet zo goed op twee wielen’
Fietsforens Koen Muilwijk (46) fietst vier keer per week van Voorburg naar Rotterdam. Vooraf had hij horrorbeelden bij tweeëntwintig kilometer heen en terug. Nu maakt hij óók lange tochten.
Gepubliceerd op:
Deel deze pagina
Een lijst met artikelen
-
Rare frats: Piepende banden in Rothenbach Rare frats: Piepende banden in Rothenbach
De kersverse afdeling Roerdalen van de Fietsersbond voerde actie met een petitie. Maak van Rothenbach een officieel gehucht en breng de snelheid terug naar 50, was de boodschap.
Gepubliceerd op: -
Zuid-Holland als deelfietsersparadijs Zuid-Holland als deelfietsersparadijs
10 keer zoveel deelfietsen als nu. Daar zet provincie Zuid-Holland op in. door meer bekendheid en ruimte te geven aan deelfietsen.
Gepubliceerd op: -
Vakantiefietser of bikepacker Vakantiefietser of bikepacker
Grote fietstassen? Liever niet. Bikepackers hebben last van fietstasschaamte en gaan liever lichtgewicht op pad.
Gepubliceerd op: